Kvalitní jímky


Kvalitní jímky
Úvod -> Kvalitní jímky -> Rotační tváření plastů

                                                Rotomolding -  Rotační tváření plastů

Charakteristika výrobků rotačního tváření

Výrobek bývá většinou navržen jako jednolitý bez jakýchkoliv švů. To však klade vysoké nároky na jeho konstrukci - musí být samovyztužovací, to znamená, že musí být dostatečně členitý, aby došlo k jeho vyztužení pomocí hran. U velkých rovných ploch je problém s tvarovou deformací, která nastává po vyjmutí z formy a také při jejich následném užívání (např. u nádrží, které jsou plněny kapalinami tlačícími na jejich vnitřní stěny). Výhodou výrobků je jejich snadná opravitelnost - používané plasty se dají svařovat. Při vlastním procesu tvorby výrobku ve formě je důležité dobře nastavit rychlosti otáčení kolem os, aby došlo ke správnému a rovnoměrnému rozložení roztaveného plastového prášku a jeho zatečení do všech částí formy. Regulováním pohybu formy lze také omezeně docílit místního zesílení tloušťky stěny.

Čtyři kroky k dokonalému výrobku: plnění, zahřívání, chlazení, demontáž

Plnění:

První krok je nasypání přesně definovaného množství práškového plastu (polyethylenu) do připravené hliníkové nebo kovové otevíratelné formy. 

Zahřívání:

Druhý krok je umístění formy do plynové pece, kde se forma zahřeje na požadovanou teplotu. Pomocí rotačních ramen se forma v peci otáčí okolo dvou os a prášek se ve stejné vrstvě postupně nataví na horké stěny formy a vytvoří tak vnitřní obtisk formy. Generuje se pouze vnější povrch výrobku.                                                          

     

Chlazení:

Třetí krok je ochlazení formy proudem vzduchu nebo vodní mlhou na teplotu, která nám umožní otevřít formu.

Demontáž:

Poslední krok je demontáž formy a vyndání hotového výrobku. Výsledkem je duté stabilní těleso, které má pravidelnou vnitřní strukturu a tvarovou paměť.  Proces je relativně pomalý, ale protože cena forem je výrazně nižší než např. u vstřikování, lze snadno vyrábět menší série výrobků.

Novinky

 Volejte  702 818 805 

Kontakt
Kontakt

 

Ger-ekoplast.LK s.r.o. 

Jednatel : Luděk Kröhn

A.Roškotové 1857

Vlašim 258 01

: 03288714, DIČ: CZ03288714
č.ú.: CZK - 2600643164 / 2010

Mail: ludek.krohn@gmail.com
Tel: +420 702 818 805

CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies
X zavřít

   Sleva až 40%

Německé kvalitní jímky přímo od výrobce.

Hledáme prodejce našich jímek.

Doprava zdarma, záruka 25 let.